Určitě máte také rádi, když se vrátíte domů a venku není právě slunečné počasí, vítr ohýbá stromy na všechny strany, prší nebo je prostě jen zima, že si můžete sednout do křesla a vychutnat si teplý čaj, kávu či polévku. Zahřát si ruce a postupně prohřát celé tělo. Vychutnat si tu příjemnou vůni ovoce nebo bylin, která se line z vašeho oblíbeného hrnku, který je až po okraj naplněný Vaším nejmilejším čajem nebo kávou.
Uvařit si čaj nebo kávu zabere jen malou chvilku a Vás již brzy zahřeje na těle i na duši. A pokud máte rádi bylinné čaje, dodáte svému tělu i léčivou složku. Na rýmu a kašel výborně působí a zároveň chutná čaj z rýmovníku, šípku, heřmánku, lipového květu, bezinek, lesních plodů, rakytníku a podobně. Mnoho z nich lze koupit, ale můžeme samozřejmě využít vlastní bylinky či plody, které jsme během léta nasbírali a nasušili. Fantazii se meze nekladou a my si můžeme pochutnávat na čaji švestkovém, zázvorovém, ostružinovém nebo třeba čaji s mixem druhů ovoce nebo bylin.
Bojovat s nachlazením můžeme nejen s čaji, ale také se sirupy, které jsme si přes léto připravili a nebo se sirupy, které zakoupíte v obchodech. My milujeme třeba sirupy firmy KolDoKol a to bez vyjímky všechny. A proto jsme je také zařadili do naší nabídky.
A jak si sirup připravit?
Bude skvělý s kohoutkovkou vodou v poměru 1:10. Perfektně funguje také v čaji s trochou medu. My ho ale nadevše zbožňujeme s horkou vodou a plátkem pomeranče nebo citrónu. Je to prostě miláček chladných dnů!
Nachlazení je dobré předcházet nebo již s nachlazením bojovat také s teplými polévkami. I ty nás příjemně zahřejí a nasytí nás, abychom měli na boj s něpříjemnou virózou sílu. Přidáme si do ní podle chuti česnek, pálivou papriku, pokud nám nevadí a případně i zázvor, čímž podpoříme imunitu a pomůžeme zahřátí těla.
My doma milujeme kuřecí vývar a nebo dýňovou či pórkovou polévku. Ale ať milujete kteroukoli jinou, určitě Vám udělá v chladných dnech tu nejlepší možnou službu.